Príhovor k čínskemu novému roku, rok Vodného Draka

Upozornenia otvárať v novom okne. Vytlačiť

...Podľa starej legendy si raz Budha pozval k sebe všetky zvieratá. Sľúbil im odmenu, keď k nemu prídu. Pozvaniu vyhovelo iba dvanásť zvierat- potkan, byvol, tiger, mačka, drak, had, kôň, koza, opica, kohút, pes a sviňa. Budha venoval každému zieraťu jeden rok a pomenoval ho po ňom. A tak odvtedy je každý rok pomenovaný po jednom zo zvierat. A nielen ľudia narodení v danom roku, ale i udalosti toho roku podliehajú vplyvu vládnuceho zvieraťa.
   Čo nás čaká v období od 23.1. 2012 do 9.2.2013?   Toto obdobie spadá pod rok draka. Symbolika tohto znamenia je názorná a realistická, z draka srší nielen zlato ale aj iskry...
   Aké sú osoby narodené v období vlády draka? Drak prekypuje životným elánom a podnikavosťou, je úprimný, spoľahlivý, dokonalý. Nie je síce naivný, ale je ľahkovážny a dôverčivý, preto ho možno ľahko oklamať. Všade hľadá dokonalosť, je náročný voči sebe aj voči druhým a je neuveriteľne svedomitý. Síce má vysoké požiadavky, ale taktiež rád rozdáva plným priehrštím. Je však popudlivý a tvrdohlavý, napriek tomu sú jeho názory a rady správne. Má pevnú vôľu, všestranné nadanie, inteligenciu a veľkorysosť. Blahobyt a úspech v povolaní idú ruka v ruke s týmto znamením. Žiaľ toto platí aj vtedy, keď sú jeho úmysly zlé.
   V partnerskom živote máva drak veľa obdivovateľov, ženy dračice dostávajú veľa ponúk k sobášu. Drak sa však nerád viaže, manželstvo ho neláka, a preto často zostáva slobodný. Samota mu nevadí, dalo by sa povedať, že mu skôr vyhovuje. Dobre vychádza so znameniami potkana, hada, kohúta a opice. Vyhýbať by sa mal tigrovi a psovi.
  V znamení draka boli narodení napríklad. Marlene Dietrich, Salvador Dalí, Oscar Wilde, Siegmund Freud,J.J Rousseau, František Dibarbora, ale aj Milan Rastislav Štefánik...
   Čo môžeme v tomto roku očakávať? Drak je šťastné znamenie. Stelesňuje nebeskú moc a stojí v priaznivej astrologickej konštelácii. Je symbolom života a rastu, prináša štvoraké požehnanie: bohatstvo, cnosť, harmóniu a dlhý život. Ale všetko má svoj rub aj líc, drak ľahko dosiahne úspech, ale nesmieme zabudnúť, že sa jedná o rozprávkovú bytosť, ktorá síce chrlí oheň, zlato, alebo vodu, ale na konci slávnosti zhorí, aby pri novej slávnosti vstal ako fénix z popola...
   Preto v tomto roku vodného draka buďte ctižiadostiví, podnikajte. Aj keď to bude rok únavný, bude naplnený leskom a parádou. Môže vám priniesť oslnivé slávnosti, veľkolepé víťazstvá, ale taktiež aj veľké porážky a straty. Dosiahnuté úspechy tiež môžu byť často iluzórne... Napriek tomu je tento rok vhodný na uzatváranie manželstiev a narodenie detí.
   Pre potkana je to vcelku priaznivý rok, hlavne z hľadiska financií a obchodov mu vytrvalosť prinesie úspech. Môže sa však stretnúť so závažnými zdravotnými ťažkosťami. Byvola tento rok síce očarí, čo sa týka spoločenského života, ale nemal by sa nechať oklamať leskom draka a mal by ďalej vytrvalo a tvrdo pracovať, tento rok mu nič nedá zadarmo... Tiger zažije v tomto roku všetko,či už dobré, alebo zlé, nudiť sa nebude. Dariť sa mu bude aj v kariére aj po zdravotnej stránke. Mačka /zajac/ by sa mala venovať rodine a obchodom, bude to pre ňu vcelku úspešný rok, nezadaní majú šancu stretnúť lásku svojho života. Pre draka je tento rok naplnením jeho túžob, aj keď sa stretne s množstvom prekážok a problémov. Na pozore by sa mal mať hlavne pred neuváženými finančnými investíciami. Hadovi sa bude dariť v oblasti lásky a zdravia, ale mal by sa vyhnúť väčším finančným investíciám, taktiež mu hrozí väčšia finančná strata. Kôň miluje pompéznosť, a preto mu tento rok prinesie spokojnosť. Napriek úspechu v práci sa ale môže stretnúť so stratami, nešťastím, alebo rozchodmi v partnerskom a v osobnom živote. Koza sa bude tiež ctiť v tomto roku vynikajúco, dariť sa jej bude hlavne v práci a v oblasti zdravia. Nesmie však podľahnúť konfliktom v rodine. Opica si v tomto roku príde na svoje, drak ju potrebuje a ona bude s pôžikom hrať svoju veľkú rolu. Vyskytnú sa pre ňu nové pracovné možnosti a príliv financií. Mala by si dávať pozor na oblasť medziľudských vzťahov.Kohút by sa v tomto roku mal oženiť, je to pre neho veľmi priaznivý rok plný zdravia, šťastia a lásky, pokiaľ si ho nepokazí zbytočnými konfliktmi. Pre psa bude toto obdobie dosť nepriaznivé, mal by byť veľmi opatrný, čo sa týka financií aj lásky. Sviňa považuje rok draka len za falošnú pozlátku, napriek tomu sa ale v kruhu svojich priateľov bude v tomto roku cítiť dobre. V oblasti kariéry sa jej bude dariť dobre, ale nesmie zanedbať svoje zdravie.
Každé znamenie má svoje dobré aj zlé stránky, ideálom v živote je dosiahnúť aj  harmóniu.

Prajeme  Vám  len tie najlepšie a najúspešnejšie momenty v živote, aké Vám drak môže v tomto roku ponúknuť.

MUDr. Alena Ondrejkovičová, PhD       MUDr. Katarína Svitková, I škola TČM